سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
امروز دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۱۱
 

اخبار

دکتر سمیع در بزرگداشت سی و نهمین طلوع فجر:سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از فهرست اصل 44 خارج شد

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اعلام کرد که بر اساس مصوبه هیئت دولت این سازمان از فهرست اصل 44 قانون اساسی خارج شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، دکتر حبیب اله سمیع مدیرعامل سازمان بعدازظهر روز چهارشنبه (18 بهمن‌ماه) در آیین گرامیداشت سی و نهمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در محل آمفی تئاتر بیمارستان فوق تخصصی صنعت نفت تهران اعلام کرد: به استناد تبصره 3 ماده 2 اصل 44 قانون اساسی و بر اساس مصوبه روز نهم بهمن ماه هیئت دولت در سال جاری ، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به طور کامل از فهرست اصل 44 خارج شد و به طور رسمی جزو شرکت‌های دولتی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران باقی ماند.

وی با اشاره به ابلاغیه خروج واگذاری سازمان بهداشت و درمان از فهرست اصل 44 که صبح امروز دریافت شد، تصریح کرد: سازمان خصوصی پیش‌تر به ما اعلام کرده بود که باید مطابق اصل 44 سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت باید مدارکش را برای برگزاری مجمع به منظورخصوصی سازی ارسال کند، اما پس از پیگیری‌های مکرر و حمایت‌های مقام عالی وزارت نفت  نامه‌ای برای آقای طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی وقت ارسال و از ایشان درخواست شد مجمع را شرکت ملی نفت ایران برگزار کند.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت افزود: در ادامه تلاش‌ها، نامه‌ دیگری تهیه و با امضای مهندس زنگنه، وزیر نفت برای آقای دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ارسال شد تا بررسی موضوع خروج سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از فهرست واگذاری اصل 44 دردستور کار هیئت وزیران قرار گیرد.

دکتر سمیع گفت: براساس مصوبه اسفندماه 93 کمیسیون اقتصادی سازمان خصوصی سازی، مقدمات کار فراهم شد و سپس به دستور آقای دکتر جهانگیری این موضوع به کمیسیون اقتصادی دولت ارجاع داده شد.

وی ادامه داد: مهر ماه امسال این بحث در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح شد و در پی آن نامه‌ای برای وزارت نفت ارسال شد که به دنبال آن اینجانب به همراه محمد مهدی رحمتی، معاون برنامه ریزی وزارت نفت و مسئول اصل 44 در وزارت نفت، در کمیسیون اقتصادی دولت متشکل از وزیران اقتصادی دولت برای ارائه توضیحات حضور یافتم و در پایان طرح خروج سازمان بهداشت و درمان از فهرست اصل 44 تصویب شد و در دستور کار هیئت دولت قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت همچنین در آیین گرامیداشت سی و نهمین طلوع فجر با اشاره به ایثار و جانفشانی‌ها در آن ایام، تقارن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه و شهادت حزن‌انگیز حضرت صدیقه طاهره (س) را زمینه مناسبی برای ارائه پیام‌های معنوی انقلاب اسلامی دانست.

آیین گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضورمدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، دکتر علی بهزادی، رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت تهران، جمعی از مدیران ستادی و همکاران بیمارستان فوق تخصصی صنعت نفت تهران برگزار شد.گفتنی است در این مراسم مداح اهل بیت محمد علی کریم خانی با نوای دلنشین مجلس را به فیض رساندند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۷:۲۵

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۴۹۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید