سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
امروز دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۹
 

اخبار

کنفرانس آموزشی کنترل عفونت در بیمارستان صنعت نفت مسجدسلیمان برگزار شد

کنفرانس آموزشی کنترل عفونتهای بیمارستانی توسط سوپروایزر کنترل عفونت بیمارستان نفت مسجدسلیمان ارائه گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان، این کنفرانس آموزشی ویژه کادر پرستاری-مامایی بوده و تاکید بر اهمیت شستشوی دست و رعایت بهداشت فردی از مهمترین نکات این کنفرانس بود.
خانم الهام کردیان سوپروایزر کنترل عفونت این مرکز درمانی، طی سخنانی با اشاره به اهمیت کنترل عفونت و تاثیر آن بر کیفیت خدمات سلامت گفت: شستشوی صحیح دستها در موقعیت های مختلف از مهمترین اصول کنترل عفونت است و با همین روش کم خرج و ساده می توانیم عفونت را در بیمارستان و جامعه مهار کنیم.
ایشان گفت: عفونت بیمارستانی به عفونتی گفته می شودکه افراد بستری در بیمارستان در مدت زمانی که در بیمارستان بسر می برند به آن مبتلا می شوند و تظاهرات بیماری ممکن است در حین بستری بودن و یا بعد از مرخص شدن بیمار بروز کند. معمولاً عفونت هایی که بعد از 48 تا 72 ساعت ظاهر می شوند را به عنوان عفونت های بیمارستانی قلمداد می کنند و اگر در مدت کمتر از 48 ساعت بعد از بستری شدن بیمار عفونتی اتفاق بیفتد احتمال اینکه فرد در هنگام پذیرش در بیمارستان در مرحله کمون آن بیماری بسر می برده است می باشد . باعث افزایش هزینه ها – طولانی شدن بهبودی – ناتوانی و مرگ بیماران می شود.
در ادامه در خصوص استفاده از وسایل حفاظت فردی، مدیریت مواجهه شغلی، جدا سازی زباله ها، فراهم کردن فضای ایمن برای وسایل نوک تیز، واکسیناسیون بموقع و .... سخنانی ایراد شد.
 

کنفرانس کنترل عفونت  

۱۳ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۰۹
تعداد بازدید : ۶۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید