سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
امروز دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۴۹
 

اخبار

بزرگداشت میلاد خجسته ی امام حسن مجتبی(ع)

همزمان با فرارسیدن میلادمسعود کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)مراسم بزرگداشتی در بهداشت و درمان صنعت نفت مسجدسلیمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان روز پانزدهم ماه مبارک رمضان مراسم گرامیداشت سالروز ولادت خجسته ی دومین ستاره پر فروغ آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسن مجتبی(ع) با حضور کارکنان در نمازخانه بیمارستان برگزار گردید.

 در این مراسم امام جماعت بیمارستان  _حاج آقا حسنی _ در سخنانی ضمن تبریک ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع)  به تشریح زندگانی آن امام همام پرداخت.

ایشان با اشاره به ویژگی های شایسته ی امام مجتبی (ع) گفت: عبادت، ترس از خداوند ،همنشینی با قرآن،مهربانی ورئوف بودن با مردم ، گذشت،فروتنی ، میهمان نوازی ، بردباری و صبر بخشندگی و برآوردن نیازهای دیگران وشجاعت ازجمله صفات امام مجتبی (ع) بود که هر یک از این مصادیق در وجود وشخصیت آن امام بزرگوار جلوه گری می کرد.

حاج آقا حسنی افزود: امام حسن مجتبی (ع) " بر رفع نیاز درماندگان، بدهی سنگین آنان تاکید داشتند و بارها به خاطر رفع مشکلات مردم از مراسم اعتکاف بیرون آمده و رفع نیاز کردند و بیش از دوبار ثروت خود را در بین فقرای زمان وقت خود تقسیم کردند.

وی همراهی باتهیدستان، صبر در برخورد با مشکلات و هدایت و مهربانی وانس با قرآن را از شاخص ترین ویژگی آن حضرت عنوان کرد.

امام جماعت بیمارستان خداترسی را جلوه ای از خداشناسی آن امام معصوم عنوان کرد و افزود: در همه حال باید به یاد خدا و شکرگذار و قدردان نعمات خداوند بود و در این ماه مبارک فرصت اجابت برای بندگی و دعوت خداوند مناسب است که باید همه بندگان با تطهیر روح وجسم به این زلال معنوی دست یابند.

ولادت امام حسن مجتبی(ع)

ولادت امام حسن مجتبی(ع)ولادت امام حسن مجتبی(ع)  

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۲۹۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید